Dzisiaj mamy:

1. DREWNO KOMINKOWE
drewno Opalanie drewnem wróciło do łask. W ostatnich latach wiele gospodarstw, zwłaszcza mających możliwość taniego zaopatrywania się w drzewny surowiec opałowy - w tym leśnych i rolnych, zdecydowało się na instalację urządzeń grzewczych opalanych polanami, szczapami. Przyczynił się do tego z pewnością wzrost cen oleju opałowego, gazu i prądu.
Sposoby wyrabiania drewna opałowego i technika kotłów grzewczych opalanych drewnem osiągnęły wysoki poziom rozwoju. Wartość opałowa drewna zależy od jego rodzaju, postaci wyróbki i wilgotności. Pomimo, że drewno opałowe rozlicza się niemal wyłącznie w jednostkach objętości - metrach sześciennych, to zasadniczo jego wartość opałową określa masa właściwa przeliczona na metry przestrzenne. Pewną różnicę w wartości opałowej wykazuje drewno iglaste i drewno liściaste. W przypadku takiej samej masy powietrzno-suchego drewna iglastego i liściastego nieco wyższą wartość opałową ma to drugie. Jeden metr sześcienny drewna bukowego odpowiada 215 litrom oleju opałowego. Pod uwagę trzeba jednak także wziąć korzyści dla środowiska naturalnego wynikające ze stosowania surowca odnawialnego, jakim jest drewno.


2. SÓL DROGOWA
sól drogowa Sól drogowa zalecana jest jako doskonały i sprawdzony naturalny środek do zwalczania śliskości powierzchni dróg, chodników, alejek, podjazdów i schodów, a także peronów i przystanków, w trudnym okresie zimowym.
Zaoferowanie soli o odpowiedniej granulacji zawierającej dodatkowo antyzbrylacz - skuteczny związek chemiczny zapobiegający przed jej zbrylaniem, gwarantuje efektywne wykorzystanie.
3. BARLINEK
- pelety drzewne
- brykiety drzewne





pogoda

Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa Chempest S.A.
47-400 Racibórz, ul. Łąkowa 24 tel.: 32 412-50-00, fax: 32 412-50-10 e-mail: [email protected]
Copyright © 2005-2010 »Prywatność

stat: 356548